Funkita Damer

Funkita størrelses skema

Funkita Damer
AUS6810121416182022
US/GB28”30”32”34”36”38”40”42”44”
Fransk343638404244464850
Tysk323436384042444648
Bust (cm)75-8080-8585-9090-9595-100100-105105-110110-115115-120
Waist (cm)55-6060-6565-7070-7575-8080-8585-9090-9595-100
Hip (cm)80-8585-9090-9595-100100-105105-110110-115115-120120-125
Body Lenght (cm)60-6565-7070-7575-8080-8585-9090-9595-100100-105

 

Funkita Poppy Long – Strapped – Damer

529,00 kr.

Funkita Poppy Long med strapped ryg til damer/kvinder

Du vil være sikker på at blive bemærket på bassinkanten, på stranden eller i vandet i Funkitas mest “stroppede” badedragt nogensinde. En enkelt strop binder ved at krydse henover din ryg. Denne model har en lidt højere benskæring end Diamond Backs og Single Straps modellerne. Denne model kommer med fuld front foring.

FunkitaPoppy Long er lavet af Funkitas eksklusive ECO C-Infinity-stof, som er en 100% italiensk polyester produceret på genbrugsaffald af plastik, der er et farverigt gennembrud inden for klorbestandigt stofteknologi. Denne badedragt er det overlegne valg for svømmere uanset niveau. Eco C-Infinity har enestående styrke og kan bevare badedragtens holdbarhed og farver langt ud over andre elastan badetøjstoffer.

Denne badedragt er ideel til hyppig poolbrug både til rekreations- og præstationsbaseret svømning.

Funkita Damer
Varenummer (SKU): FKS034L71925 Varekategorier: , , ,