Funkita Damer

Funkita størrelses skema

Funkita Damer
AUS6810121416182022
US/GB28”30”32”34”36”38”40”42”44”
Fransk343638404244464850
Tysk323436384042444648
Bust (cm)75-8080-8585-9090-9595-100100-105105-110110-115115-120
Waist (cm)55-6060-6565-7070-7575-8080-8585-9090-9595-100
Hip (cm)80-8585-9090-9595-100100-105105-110110-115115-120120-125
Body Lenght (cm)60-6565-7070-7575-8080-8585-9090-9595-100100-105

 

Funkita Fire Flyer – Tri Top Bikini – Damer – GB 30”

559,00 kr.

Funkita Fire Flyer – Tri Top er bikinien til kvinder, der vil vække opsigt.

Denne smukke bikini har trekantformede skåle med smal underbryst elastik og justerbare enkeltstropper, som du kan binde, som du vil.

Denne Bikini er produceret med al den omhu og kærlighed i produktionen, der repræsenterer Funkita.

Bikinien er produceret i ECO C-INFINITY stof, der er den samme polyesterkonstruktion af overlegen kvalitet, som du nok kender fra Funkitas C-Infinity-stof, men fremstillet af udtjente plastikvandflasker.

ECO C-INFINITY giver 100 % klorresistens og exceptionelle farver, og giver et nyt liv til spild, reducerer vores miljøpåvirkning og holder Svømmespecialistens kunder til at svømme dag ud og dag ind i det smarteste badetøj på markedet.

Funkita Damer
Varenummer (SKU): FKS049L71888 Varekategorier: , , ,